Ekonomi

İş dünyasından ‘yeni yüzyıl’ mesajları

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü kutlayan Türk iş dünyasının temsilcileri, gelecek yüzyıla dair mesajlarını paylaştı. Türkiye’nin 100 yıllık süreçte büyük ilerleme kaydettiğini belirten Türk iş dünyası temsilcileri, önümüzdeki 100 yılda daha fazla üretmek, daha fazla istihdam sağlamak ve daha fazla ihracat yapmak gerektiğine dikkat çekti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan ediyoruz, tüm dünyaya karşı dimdik duruyoruz, ‘Biz Türkiye’yiz’ diyoruz. Her türlü yoksulluğa karşı mücadele eden, kendisinden çok daha üstün düşmanlarla mücadele eden ama asla pes etmeyen Türk milletinin küllerinden yeniden doğduğunun ilanı demektir.”değerlendirmesini yaptı.

Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Türkiye’yi en ileri noktalara taşıma kararlılığının hiçbir zaman değişmeyeceğini vurguladı. “Varlığımızı borçlu olduğumuz atalarımızı, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatanı bize kazandırmak için canlarını feda eden, vatanımızın istiklali ve istikbali için yiğitçe mücadele eden tüm evlatlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Gazi ve şehit olan ülkemiz.”Bu kelimeyi kullandı.

“İkinci yüzyılımızda da ışığa ve pusulaya sahip olacağız”

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından yapılan açıklamada, “Cumhuriyet’in kurucu değerleri ve 100 yıllık başarıları, Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyet yürüyüşünü sürdürmek için en büyük dayanağımızdır.”ifadeler kullanıldı.

Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün heyecan, coşku ve gururla kutlandığı belirtilen TÜSİAD açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetle birlikte ortaya koyduğu vizyon, kısa sürede laiklik, kadın hakları, tüm vatandaşların sosyal, siyasal ve hukuki eşitliği gibi dev adımlara dönüştü. Hukuk, eğitim, halk sağlığı, bilim ve sosyal alanlarda yaşanan yeniden doğuş, teknoloji, kültür ve sanatın canlanması dünya çapında hayranlık uyandırdı.

Atatürk’ün ortaya koyduğu devrim vizyonunu ve ruhunu yüceltmek vatandaş olarak toplumsal sorumluluğumuz ve Cumhuriyetin fedakar kurucularına manevi borcumuzdur.

Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi güçlendirmek, geleceğe taşımak, toplumsal refahımızı adil paylaşımla artırmak ve sürdürülebilir kalkınma, ikinci yüzyılda ulaşmamız gereken hedeflerdir. Cumhuriyetimiz bize kattığı değerlerle ikinci yüzyılımızda ışığımız ve pusulamız olacaktır. “Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü derin saygı ve minnetle anıyoruz.”

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç:

“Türkiye Yüzyılı vizyonuyla dijital ve yeşil dönüşümümüzü gerçekleştirerek sanayileşmiş, yüksek katma değer üreten ülkeler arasına gireceğimize, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alacağımıza yürekten inanıyorum. 100 yıl önceki mücadele ruhuyla ikinci yüzyıla hazırız. Sanayicilerimiz Cumhuriyetimizin sağladığı özgüven, büyük heyecan ve dinamizmle geleceğe umutla bakmaktadır. “Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

İstanbul Dokuma ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz:

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin tüm askerlerine, şehit ve gazilerimize en derin şükran ve şükranlarımızı sunuyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 100 yıl önce bu coğrafyada oluşan Türk dokuma bölümümüzün hikayesi; İhracatçılarımız aracılığıyla tüm dünyaya yayıldı. 100 yıldır Türk ekonomisine en pahalı katkıyı yapan; Türkiye’yi ihracat, tasarım ve inovasyonla tanıştıran Türk dokuma departmanı olarak; Türk Yüzyılında da Türk ekonomisine güçlü destek vermeye devam edeceğiz.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Yardımcısı ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (IDDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu:

Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururunu, coşkusunu ve sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyetin 100. yılında günün teknolojisine ve yeni yaşam düzenine uygun olarak ihracata devam edeceğiz. Katma değeri yüksek, yenilikçi ürünlerimizin ihracatına odaklanarak ihracatımızı hem fiyat hem de büyüklük olarak artırmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bizi bekleyen çok değerli sorumlulukların olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizi her alanda ileri taşımak için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Her Fabrika Bir Kaledir” sözü bize yeni yatırımlar yapma, daha teknolojik fabrikalar kurma gücü sunuyor. Ülkemizin ikinci yüzyılda daha da büyümesi ve dünya arenasında üst sıralara taşınması için bunun ne kadar önemli olduğunun bilinciyle çalışıyoruz. Bu toprakları vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı kutlu olsun.

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (IHBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Taycı:

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce bugün kurduğu cumhuriyetin, Türk toplumuna ne kadar değerli bir armağan olduğunu her geçen yıl daha iyi anlıyoruz. Büyük başkanın çizdiği yolu takip ediyoruz; Onun ortaya koyduğu ilke ve doğrularla hareket etmeli, ülkemizi, bayrağımızı ve ekonomimizi her alanda daha üst seviyelere taşımak için çabalamalı, daha çok çalışmalıyız. Bugün Cumhuriyet, bu ülkenin Cumhurbaşkanı olabilecek, dünyanın farklı ülkelerinde Nobel Ödülü alabilecek, ülkenin her türlü kurum ve kuruluşlarında oy ve oy hakkıyla görev yapabilecek kişilere bu özgürlüğü ve gücü getirmiştir. köyde ilkel kurallara göre eğitim görerek seçilebilirler. Ne mutlu Türk’üm diyene!

Türkiye İhracatçılar Birliği Madencilik Şube Başkanı ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Çetinkaya:

100 yıllık ülkemizin ve Cumhuriyetimizin bir ferdi olarak büyük gurur duyuyoruz. Şimdi yeni yüzyıl için aynı gururla çalışma zamanıdır. Madenciler olarak ülkemizin ham element bağımsızlığına ulaşmasında çok kritik bir noktadayız. Önümüzdeki yüzyılda madenciler olarak bunu başarmak için çalışacağız. Sürdürülebilir madencilik anlayışımızla, önce çevre, sonra insan, sonra maden inancıyla ülkemizin geleceği için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geçtiğimiz 100 yılda olduğu gibi önümüzdeki 100 yılda da ülkemiz ve insanlık için var olmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Türkiye Deri Sanayicileri Derneği (TDSD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Uluslararası Deri Sanayicileri Kurulu (ICT) Başkanı Burak Uyguner:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 29 Ekim 1923’te büyük emeklerle kurulan ülkemiz artık 100 yaşında. Çok heyecanlı ve gururluyuz. Böyle bir cumhuriyetin mensubu olarak ülkemizi kalkındırmak, daha güzel bir gelecek için var gücümüzle çalıştık. Artık ‘yeni yüzyıl’a adım atıyoruz. Artık eskiye göre daha fazla çalışmamız, daha fazla emek harcamamız, daha fazla katma değerli üretim yapmamız gerekiyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında bölüm olarak geçmişimizin mirasını yaşatmak ve geleceğe taşımak için Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği hedeflere daha sıkı sarılarak üretmeye devam edeceğiz.

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Lideri Talha Özger:

Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir gurur ve güçle kutluyoruz. Artık Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı başlıyor. Geçen yüzyılı herkes kendi perspektifinden değerlendirecektir. Konut ve Mutfak Sanayicileri olarak geçtiğimiz yüzyılda ülkemiz ve insanlık için elimizden geldiğince çalıştık. Geçmişten gelen aynı duygu ve bilgi birikimiyle, önümüzdeki yüzyılda da daha çok üretecek, daha çok istihdam sağlayacak, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da ülkemizi çok daha güçlü kılmak için çalışacağız.

İstanbul Halı İhracatçıları (İHİB) Lideri Ahmet Hayri Diler:

Türkiye Cumhuriyeti 100 yıl boyunca zorluklarla karşı karşıya kalmasına rağmen birçok büyük başarıya imza attı ve bu başarılarla tarih yazdı. İstanbul Halı İhracatçıları Birliği olarak Türkiye’nin bu değerli dönüm noktasını kutlamanın ve ülkemizin daha parlak bir geleceğe doğru ilerlemesine destek vermenin gururunu yaşıyoruz. Geleceğe daha güçlü ve birlikte yürüyebilmek adına, Türk halkının bu özel gününde birlik ve beraberliğini tüm kalbimizle kutluyor, bize gösterilen yolda sonsuza kadar yaşayacak olan Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarını coşkuyla karşılıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün.

ARMATUR Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan:

Bugün çok kıymetli ve özel bir gün, Cumhuriyetin 100. yılı. Biz bu 100. yılı kutlamanın değil, asırlık bir Cumhuriyete sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Bundan tam bir asır önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla birlikte her türlü zorluğu aşarak Cumhuriyetin temellerini kararlılıkla attı. O temeller o kadar sağlamdır ki yüzyıllarca sürecek güçlü bir Cumhuriyet kurmuştur. Atatürk’e ve şehitlerimize borçlu olduğumuz bu sorumluluk, Türkiye’nin ikinci yüzyıla girmesiyle birlikte tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da omuzlarına düşmektedir. Bu yüzyılın bu aşamaya gelmiş olması bizim için çok değerli ve değerlidir. Ancak ikinci yüzyılda daha fazla büyüme ve gelişmenin asıl sorumluluğu bize düşüyor. Cumhuriyet ile; Türk ekonomisi, Türk sanayisi, Türk ticareti bu seviyelere ulaştı. Amacımız bu seviyeleri daha da yukarılara taşımak. Cumhuriyetin temel direkleri olan vefayı, birliği, özgürlüğü, adaleti ve demokrasiyi her zaman koruyoruz ve savunmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetin 100. yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı coşkuyla kutluyorum.

Türkiye Deri Konfeksiyon Sanayicileri Derneği (TDKD) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Dursun:

Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Türkiye’nin ikinci yüzyılında bizi bekleyen çok değerli sorumluluklar var. Türkiye’nin ikinci yüzyıldaki rotasını dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olma hedefi oluşturuyor. Deri ve konfeksiyon bölümü olarak 2022 yılını 330 milyon dolarlık ihracatla kapattık. 2023 yılında yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen ihracatımızı artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti ikinci yüzyılda daha ileriye taşımak, daha güzel bir yarın bırakmak için görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. gelecek nesillere dünya. Bu duygu ve düşüncelerle, bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Madeni Yağ ve Petrol Ürünleri Sanayicileri Derneği (MAPESAD) Başkanı Tayfun Koçak:

Cumhuriyet, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en yüksek zirvedir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ilk günkü coşku ve heyecanla kutlarken, bu yıl 100. yılını kutluyor olmamız ayrı bir önem taşıyor. Bize emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni huzurlu ve müreffeh bir geleceğe taşımak için elbette her zaman var gücümüzle çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

aslanapa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler